Седми ђачки Васкршњи Сабор у порти цркве Лазарице

7. ђачки Васкршњи Сабор у порти цркве Лазарице

Град Крушевац и црква Лазарица, на други и трећи дан Васкрса, били су домаћини СЕДМОГ ЂАЧКОГ ВАСКРСЊЕГ САБОРА. Организатори Сабора били су Друштво учитеља Крушевца и Мионице.

Крушевац је, управо од Мионице, прошле године преузео "кључ" Сабора и тако постао овогодишњи домаћин. Учесници Сабора, њих око 200, били су ученици основних школа из свих крајева наше Отаџбине, од Суботице до Димитровграда, заједно са својим наставницима и вероучитељима. У окриљу цркве Лазарице, Сабор су отворили старешина Цркве, протојереј ставрофор Драги Вешковац и Начелник школске Управе Расинског Округа, Господин Милан Ђокић. Богат програм Сабора реализован је у порти и амфитеатру цркве Лазарице, затим у о.ш."Вук Караџић" и у сали Дома синдиката. Ђаци из целе Србије су показали све своје таланте у: певању, игрању народних кола, цртању, рецитовању, писању поезије и прозе, глуми,.... али и одличном познавању своје вере.

Старешина цркве Лазарице

Протојереј ставрофор