Реакција на текст “Отац Давид устоличен за Епископа крушевачког”

eparhija-krusevacka-200x150

Наша реакција на текст  “Отац Давид устоличен за Епископа крушевачког“, објављен у листу Политика,

понедељак 25. јули 2011. године, стр. 14

Свако реаговање је у прави час, само ако је добронамерно. Наше реаговање на извештај дописника Политике из Крушевца, уваженог господина Радета Станковића има за циљ корекцију оних речи и израза у његовом извештају о устоличењу Епископа крушевачког, који су приписани Његовој Светости Патријарху српском Господину Иринеју, и Епископу крушевачком Давиду, а који у ствари – нису њихови! – ни Патријархови, ни Епископови! (Видети Политика, бр. 35097, понедељак 25. јули 2011. године, стр. 14).

Дописник Станковић (стоји штампано): „ … Патријарх српски Иринеј је рекао да је СПЦ ‘излила своју благост апостолску’…“ (први стубац, стр. 14).

Еп. Давид (треба да стоји): „излила своју апостолску благодат…“ (први стубац, исто).

Дописник Станковић: „ …да би свој дар и благодат Божију ставио у службу Цркви и народу…“ (други стубац, исто).

Еп. Давид: „да би својим благодатним даром послужио Цркви и народу“ (исто).

Дописник Станковић: „ …да ће он то, уз благодет Божију…“ (исто).

Еп. Давид: „ … да ће он то, уз благодат Божију, …“ (исто).

Дописник Станковић: „Зато Вас, чешњејшиј Владико, молим…“ (трећи стубац).

Еп. Давид: „Зато Вас, Свјатјејши Владико, молим …“ (исто).

Дописник Станковић: „ … које ми је Вашим благословом управо даривано Богом и Духом светим.“ (исто).

Еп. Давид: „ … које ми је Вашим благословом управо даровано Богом Духом Светим“ (исто).

Закључујемо да речи и изрази због којих смо се огласили не само да нису тачни, него су богословски и проблематични, и ризични!

+Епископ крушевачки Давид