Света литургија на дан Светога Саве у Параклису Саборне цркве у Крушевцу

Навече празника  првог   Архиепископа српске цркве Светитеља Саве свечано је прослављено у Параклису Саборне цркве светог Георгија у Крушевцу у присуству  Његовог  Преосвештенства  Епископа крушевачког  Г.Давида. Велико вечерње служили су протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић  и протођакон Јован Миленковић а појало је братство овога светога храма.

У  присуству верника и парохијана отпочело је празновање Савиндана у  Епархији крушевачкој.

Свечаним дочеком Архијереја , јутрењем и  Светом Архијерјском Литургијом у параклису Саборног храма светог Георгија прослављен је празник Првог српског

Архиепископа светитеља Саве .

На светој Литургији Епископу су саслуживали  пароси Саборног храма а надахнуту беседу по благослову изговорио је протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић.

По одслуженој Литургији Епископ  Давид је освештао и преломио славски колач овогодишње колачарке Слађане Мојсиловић из Крушевца ,а свим верним чадима честитао празник Савидан.

У наставку је  уприличен  рецитал  и  подељени  су светосавски пакетићи.

Извор: Епархија крушевачка