Поклоничко путовање у Црну Гору

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, организовано је поклоничко путовање верног народа Божијег светињама Црне Горе. Том приликом, обишли смо манастире: Дајбабе, Острог, Ждребаоник, Морача као и храм Васкрсења Христовог у Подгорици.

У манастиру Острог смо ноћили те се сутрадан причестили Светим Тајнама под острошком стеном, дишући као један и узносећи заступничке молитве Светом оцу Василију. У манастиру Дајбабе целивали смо мошти Светог Симеона дајбабског и одржали помен блажене успомене оцу и архимандриту Луки, игуману дајбабском.

У манастиру Ждребаоник целивали смо мошти Светог Арсенија Сремца и св. мученице Февроније, а у манастиру Морача руку Св. Харалампија. Одушевљење и духовну радост доживели смо поклонивши се прелепом храму Васкрсења Христовог у Црној Гори.

Препуни утисака и духовно укрепљени, ишчекујући поновни сусрет лицем к лицу са овим светињама, а благодарни Богу што нас удостоји овог пута, вратили смо се кући ширећи радост ближњима.

Извор: Епархија крушевачка
Текст и фото: презвитер Ненад Драгичевић