Поклоничко путовање у Хиландар верника из Велике Дренове

Верници парохије великодреновске, уз благослов надлежног Епископа крушевачког Господина Давида, имали су прилику и част да у Недељу сиропусну 19., 20. и 21. фебруара ове 2015. године посете Царску  Лавру Хиландар. Путовање је као и прошлог фебруара организовао и водио надлежни парох о. Мирослав, а верници су имали прилику да се поклоне светињама овог бисера међу  манастирима. Поред обиласка разних знаменитости , поклоници су имали прилику да присуствују свим богослужењима (дневном кругу), и да деле заједничку трпезу са монаштвом манастира Хиландара. Видели су поред новог засада винограда, и стари виноград који је пре двадесетак година обновљен и посађен уз несебичну помоћ и донацију великодреноваца, али и стари и нови манастирски подрум. После свега виђеног, узевши претходно благослов чудотворне иконе Тројеручице, поклоници су препуни утисака кренули кућама. На путу су уследиле и посете метоху манастира Хиландара Какову,  Српском војничком гробљу и цркви Светог Димитрија у Солуну, које  су допуниле ово путовање.