Литургија пређеосвећених Дарова у цркви на Расини

У петак, 6. марта 2015. године, у поподневним сатима, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Литургију пређеосвећених Дарова у покровској цркви на Расини (Крушевац), уз саслужење протојереја Слободана Пешића, протојереја Јована Вуковића, јереја Александра Николића  и епархијског протођакона Андрије Јелића.

На овом величанственом вечерњем сабрању причестило се неколико десетина верника.

По заамвоној молитви, Владика Давид је одликовао пензионисаног протојереја Слободана Пешића правом ношења  напрсног крста на радост свих присутних, и тим поводом изговорио пригодну беседу.

У Светој Литургији је учествовао и Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, док је певницу водио старешина покровске цркве протојереј Мирослав Пешић.

На крају је гостољубиво свештенство покровске цркве припремило Трпезу љубави на којој се бираним речима обратио протојереј-ставрофор Слободан Пешић.