Пастирска посета Епископа Давида и братски састанак свештенства у Трстенику

У недељу 8. марта 2015. године,  у храму Свете Тројице у Трстенику, Епископ крушевачки Давид заједно са свештенством трстеничким служио је Литургију Светог Василија Великог.

Свечаним усклицима: „Достојан“, Епископ наш Давид обзнанио је Цркви Христовој јеванђелску поруку и своју пастирску намеру: „ Ја сам пастир добри и познајем своје и мене моје познају“, те је у току Свете Литургије одликовао напрсним крстом протојереја Момчила Ивановића, пароха трстеничког.

Након Свете Литургије свештенике трстеничког намесништва исповедао је протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић исповедник Епархије крушевачке, а потом је Епископ Давид благословио Трпезу љубави и началствовао братском састанаку свештенства трстеничког Намесништва.

По повратку у Крушевац, Владика Давид је обишао парохију стопањску у Стопањи.