Света Литургија у храму Светог Саве у Крагујевцу

У недељу средопосну, на празник светих мученика севастијских- Младенци, Епископ крушевачки Господин Давид посетио је Епархију шумадијску и Епископа шумадијског Господина Јована. Епископи су служили Свету Литургију у храму Светог Саве у крагујевачком насељу Аеродром на којој је обављено литургијско крштење мале Анђелије Ђурић, ћеркице ђакона Милоша Ђурића из светосавског храма у Крагујевцу.

Такође, на Светој Литургији Владика Јован је рукопроизвео у чин архимандрита о. Прокопија из Антиохијске цркве (Епархија аркадска) што је учинило посебну радост литургијском сабрању у храму. Отац Прокопије је завршио Православни Богословски факултет у Београду и велики је пријатељ наше Епархије крушевачке.

Велики број верног народа пришао је Светој Чаши причестивши се Свечистим Даровима.

По Светој Литургији Преосвећени Архијереји су се фотографисали са свештеницима и народом испред цркве Светог Саве, те сви заједно пошли на Трпезу љубави коју је припремило братство ове свете цркве.