У манастиру Љубостињи сахрањена монахиња Агрипина

У понедељак, 23. марта 2015. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је опело монахињи Агрипини из манастира Љубостиња, уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархије крушевачке. Мати Агрипина је рођена 1933. године и свој је живот провела служећи Богу у овом светом манастиру. Њено упокојење се догодило само недељу дана после упокојења мати Лукије из истог манастира.

Велики број верника се окупио у манастиру, молитвено учествоваши на опелу. После прочитаног Јеванђеља, по благослову Владике, надахнуто је беседио отац Тихон, игуман манастира Мрзеница код Крушевца.

Потом је сестринство предвођено својом Игуманијом, организовало задушну трпезу.

У БЛАЖЕНОМ УСНУЋУ И ВЕЧАН ПОКОЈ, ПОДАЈ ГОСПОДЕ УСНУЛОЈ СЛУШКИЊИ ТВОЈОЈ МОНАХИЊИ АГРИПИНИ И УЧИНИ ЊОЈ ВЕЧАН И БЛАЖЕН СПОМЕН!

ВЈЕЧНАЈА ПАМЈАТ!