Освештани крстови за нови храм светог Николе у Буковици

Освећење крстова у Буковици 29.03.2015.

У пету недељу Великог часног поста, 29.марта 2015.године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, освештао је крстове за храм Светог Николе у изградњи у парохији бучко-ломничкој уз бројно присуство верујућег народа. Епископу су том приликом саслуживали протојереј-ставрофор Будимир Којић, Архијерејски намесник крушевачки, Архимандрит Дамаскин ( Младеновић ), протојереј Горан Гајић парох бачински, јереј Мирослав Гајић парох јабланички, јереј Иван Цветковић парох II мудраковачки, јереј Драган М. Глигоријевић парох бучко-ломнички и протођакон Андрија Јелић.

У надахнутој беседи Владика Давид је истакао значај изградње храмова.

После чина освећења крстова Владика је посетио храм Свете Тројице у Ломници, где је у парохијском дому приређена и трпеза љубави.

јереј Драган Глигоријевић