Поноћна и јутарња васкршња Литургија у Покровској цркви на Расини

На Васкрс 12. априла 2015. године као и ранијих година у Покровској цркви служена је у поноћ Васкршња Литургија. Васкрсно славље отпочело је Литијом коју је предводио старешина цркве протопрезвитер Мирослав Пешић уз саслуживање презвитера Александра Николића, служитеља ове цркве, презвитера Горана Сандића, војног свештеника из Београда и ђакона Милана Здравковића. Након Пасхалног Јутрења и прочитаног Пасхалног Слова Светог Јована Златоустог одслужена је Света Литургија. Покровски храм је био тесан да прими све оне који су дошли да поделе радост Васкрсења Христовог.

У јутарњим сатима одслужена је и друга Васкршња Литургија коју су служили протопрезвитери-ставрофори Адам Стевановић и Слободан Пешић као и протопрезвитери Јован Вуковић и Саша Величковић, свештенослужитељи ове цркве.

презвитер Саша Величковић