Васкрс у Намесништву темнићком

На дан Светлог Васкрсења Христовог, у недељу 12. априла 2015. године, поноћна Света Литургија је служена у манастиру Светог Луке у Бошњану. Служио је архимандрит Алексеј игуман ове Свете обитељи и протосинђел Лука.

У свим храмовима Темнићког намесништва велики број верног народа је учествовао у Светој Литургији, причестивши се свечистим и животворним Тајнама Христовим.

На крају Свете Литургије свештана су Васкршња јаја и читана посланица.

vinjeta_3

Намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, служио је Васкршњу литургију  у храму Св.пророка Илије у Обрежу.

vinjeta_3

Протојереј Александар Лукић, служио је Васкршњу литургију  у храму Св. Петке у Бошњану.

vinjeta_3

Протонамесник Братислав Петровић служио је у храму Св. Јована Крститеља у Орашју.

vinjeta_3

Протојереј Дејан Миленковић служио је у храму Св. Тројице у Доњем Катуну .

vinjeta_3

Јереј Иван Матић служио је у храму Св.арх. Гаврила у Парцану.

vinjeta_3

Јереј Марко Максовић служио је у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину.

vinjeta_3

Јереј Ивица Сврзић служио је у храму Рођења Пресвете Богородице у Доњем Крчину, саслуживали су му протојереј-ставрофор Љубиша Јевтић и јереј Драгиша Илић.​

vinjeta_3

Протојереј Бобан Поповић служио је Васкршњу Литургију у храму Св. Тројице у Горњем Катуну

vinjeta_3

Протојереј Радован Газдић, служио је Васкршњу Литургију у храму Св. Петке у Поточцу

vinjeta_3

Протојереј  Горан Гајић служио је у храму Преображења Господњег у Бачини.

vinjeta_3

Протојереј  Дарко Булатовић служио је у храму Покрова Пресвете Богородице у Трешњевици.

Извештај о прослави Васкрса припремио ђакон Иван Петронијевић у сарадњи са Инфо-службом Епархије крушевачке