Владика Давид служио на Светли четвртак у Врбници

На Светли четвртак 16. априла 2015. године, Епископ крушевачки Господин др Давид (Перовић) служио је Свету Литургију у селу Врбници (Намесништво жупско) уз саслужење Намесника жупског протојереја Вукмана Петровића, пароха бруског протојереја-ставрофора Градимира Милојевића, пароха II врбничког протојереја Бране Павловића и протођакона Андрије Јелића. За певницом је предивно појао парох I врбнички протојереј Милош Костић са појцима.

Епископ се у беседи обратио присутним свештеницима и верном народу у беседи по Јеванђељу, говорећи о два рађања- телесном и духовном.

После Свете Литургије у предивној древној цркви Светог Николе из 1821 године, трудољубиви свештеници врбнички су са верним народом припремили Трпезу љубави за Епископа и све присутне.