Света Архијерејска Литургија у Шанцу на Недељу мироносица

Шанац 26.04.2015

На недељу мироносица, 26. априла 2015. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Јутрење и Свету Архијерејску Литургију у цркви Свeте Петке у Шанцу код Крушевца. У парохији шаначкој, током протекле две године, залагањем надлежног пароха протојереја Мирослава Николића и бројних парохијана, урађени су многи грађевински радови. Овом приликом, за верност и делатну љубав показану према својој матери Српској Православној Цркви, Епископ је наградио заслужне вернике Архијерејским граматама и благодарницама. Након Свете Архијерејске Литургије у парохијском дому приређена је Трпеза љубави. Ученици веронауке из Шанца извели су прикладну приредбу, уз учешће младих девојака које поју на Литургијама у цркви Свете Петке у Шанцу.

Сања Николић