Прва Архијерејска Литургија по доласку Тројеручице у Манастир Светог Луке у Бошњану

Свечани дочек Тројеручице започео је литијом, Њеним Акатистом и Вечерњим Богослужењем у суботу увече, и исто тако свечано настављено славље у недељу 10.маја 2015.год.

Свечаним дочеком Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина др Давида, служено је Јутарње Богослужење а у наставку Света Архијерејска  Литургија на којој је началствовао Његово Преосвештенсрво Епископ крушевачки Господин др Давид.

Саслуживали су му игуман ове Свете обитељи архимандрит Алексеј, Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протосинђел Јован духовник манастира Лешије, протосинђел Лука, протојереј-ставрофор Томислав Гајић, протојереј Александар Лукић, протојереј Дејан Миленковић старешина храма Успења Превете Богородице у Варварину, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу беседио је Његово Преосвештенсрво Епископ крушевачки Господин др Давид.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави, на којој је Његово Преосвештенсрво Епископ крушевачки Господин др Давид, одликовао Архијерејском Граматом донатора ове светиње Богородице Тројеручице, Петронија Тејића из Дијетикона. По благослову Епископа у трпезарији се обратио игуман манастира и свима захвалио на уложени труд како би улепшали и што свечаније прославили долазак Тројеручице каја ће трајно преносити благослов Хиландара у ову Свету обитељ, манастир Светог Луке у Бошњану. Икону је од Хиландара пратио монах Лазар по благослову игумана Хиландара и њему ће најверније пренети радост ове мале Свете обитељи која се удостојила да поред иконе Богородице Млекопитатељице у свом наручију држи и Богородицу Тројеручицу.

ђакон Иван Петронијевић