Епископ Давид служио на Спасовдан у Саборној цркви у Новом Саду

Vladika David u Novom Sadu na Spasovdan

У четвртак 21. маја 2015. године, на празник Вазнесења Господњег, у Саборном храму у Новом Саду, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин Давид началствовао је Евхаристијским сабрањем мноштва верног народа Божјег, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа новосадског и бачког господина Иринеја, новорукоположеног презвитера Леа Малешевића, као и братства Саборног храма.

Прослављање Празника отппочело је служењем бденија, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ средњоевропски господин Сергије.

По сведочењу Владике Давида: ,, Син Божји Логос, улази у васељену као њен Цар, као њен Творац јер је Он и ствара и она је сва отворена према Њему. Господ се огрће светом као хаљином, испод које се пројављује људска природа, која се оваплоћује. Он преузима све што је наше и чини неотуђиво Својим. Спаситељ се вазноси на небеса, вазноси људску природу а преко ње и целу творевину. У тој спасоносној истини јесте кључ, одгонетка као и неизрецива лепота овог чудесног дана који створи Господ".

Након заамвоне молитве, уз појање тропара и кондака Празника, извршен је опход око светог храма и чин благосиљања гумна (житнице), који је извршио Епископ крушевачки господин Давид.

После отпуста свете Литургије, Епископ бачки Иринеј је поздравио сабрани народ, честитао празник свима присутнима и заблагодарио Архијереју крушевачке Епархије на указаној љубави и началствовању данашњим Евхаристијским сабрањем.

Извор: Радио Беседа, Епархија бачка