Литургија у Саборној цркви на Духове и Литија кроз град Крушевац

Litija na Duhove Krusevac 2015
 На празник Педесетнице 31. маја 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид Свету Литургију и Велико вечерње служио је у Саборном храму Светог великомученика и победоносца  Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали протојереји-ставрофори  Јован Тодоровић , Љубиша Милошевић и Ђорђе Милојковић, протојереји Ненад Радосављевић и Александар Ерић, презвитер Ненад Драгичевић и протођакони Јован Миленковић и Андрија Јелић.

По одслуженој Светој Литургији освештан је и преломљен славски колач овогодишњег домаћина протојереја-ставрофора Љубише Милошевића и његове породице, одслужено је Велико вечерње и прочитане су Педесетничке  молитве после којих је свечаном Литијом кроз град Крушевац  настављено празновање Празника силаска Светога  Духа на Апостоле. Међу вернима и парохијанима присутвовао је и Градоначелник града Крушевца г. Драги Несторовић са  својим сарадницима . У парохијском дому Саборног храма припремљена је славска Трпеза за служашче свештенике и госте.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић