Прослављена храмовна слава цркве Свете Тројице у Мудраковцу

Другог дана празника Педесетнице- силаска Светог Духа на апостоле, у понедељак 01. јуна 2015. године, Епископ крушевачки Господин др Давид служио je Свету Литургију у цркви Свете Тројице у крушевачком насељу Мудраковац уз саслужење Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића, старешине цркве Лазарице презвитера Жељка Марковића, пароха крушевачког Ненада Драгичевића, свештеника мудраковачких Ивана Цветковића и Растка Петковића и протођакона Андрије Јелића. Светој Литургији је претходила јутарња служба.

На Светој Литургији је Владика Давид произвео в.д. старешну цркве Свете Тројице у Мудраковцу презвитера Ивана Цветковића у достојанство протопрезвитера на велику радост црквене заједнице у Мудраковцу.

Потом је испред цркве Владика благословио славски колач и жито, упутивши мудре, очинске речи присутном народу. На крају су сви присутни отишли на Трпезу љубави коју су са великом пажњом и љубављу припремили данашњи свечари Саша и Гордана Гајић из Мудраковца.