Годишњи концерт дечјег хора при храму Свете Тројице у Tрстенику

У ликовном салону Народног универзитета Трстеник 08. јуна 2015. године одржан је концерт дечјег хора при храму Свете Тројице у Трстенику.

Дечји хор и школа веронауке отпочели су са радом у новембру 2013. године благословом Епископа Давида и старешине храма Свете Тројице у Трстенику, протојереја Марјана Вујовића. Диригент и руководилац хора је Оливера Цветић, а активности из веронауке реализује ђакон Данијел Стефановић. Данас ове активности похађа двадесет и шест полазника узраста од четири до тринаест година.

Хорско-музичке активности и активности из веронауке чине педагошко–катихетску синтезу садржаја прилагођених дечијем узрасту, њиховим интересовањима, когнитивним и креативним способностима и могућностима.

Целокупан рад усмерен је ка општим циљевима: оживотворење истина вере кроз практичан рад; укључивање у живот Цркве као одговорност према Богу, према себи и заједници (социјални развој); развој личних спостобности и знања.

ђакон Данијел Стефановић