Владика Давид обишао радове на црквама у Крушевцу

У суботу,  13. јуна 2015. године, Епископ крушевачки Господин Давид је у пратњи секретара проте Драгог Вешковца и презвитера Милана Тодосијевића обишао цркву светог Јована Крститеља на Багдали и цркву светог Николаја мирликијског и светог апостола Павла у насељу "Уједињене нације" у Крушевцу, упознавши се са текућим радовима на овим светињама.

Црква на Багдали је посвећена Светом Јовану Крститељу и задужбина је породице Гашић из Крушевца и чиниће једну од светиња будућег духовног центра на брду Багдала у Крушевцу. Радове изводи крушевачка грађевинска фирма "Власинац-игда".

Црква у насељу "Уједињене нације" у Крушевцу, посвећена је двојици светитеља: светом Николају мирликијском чудотворцу и светом апостолу Павлу. Ктиторка ове светиње је госпођа Душанка Фелдбауер. На овој цркви су урађени радови на постављању бакра на куполама, унутрашња малтерација и уведена је струја.