Архијерејска Литургија у Пули и Пероју

У Недељу трећу  по Педесетници  када наша црква прославља Светог великомученика Теодора Стратилата у цркви Светог Николаја у Пули, служена је света Архијерејска Литургија. Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид , уз саслужење протојереја –ставрофора Горана Петковића, пароха пулско-перојског.

Након прочитаног Јевађеља Владика крушевачки  је присутне поучио о значају и смислу Јеванђелских ријечи прочитаних у данашњи дан (Јев. Мт.зч. 18. 6,22-33). По завршеној Литургији , презвитер Горан Петковић заблагодарио је Епископу Давиду на исказаној љубави и посјети нашој парохији, на што је Владика поздравио присутни народ и захвалио свештенику и свима на лијепом дочеку и гостопримству.

Дан раније у суботу Епископ Давид и отац Горан су служили Свету Литургију у Пероју, у храму Светога Спиридона Тримитунтскога.

Извор: Епархија горњокарловачка