Владика Давид служио Свету Литургију у селу Плоча код Александровца

DSC_1439

Плоча, планинско место у горњој Жупи, на 1025 метара надморске висине у својим недрима носи  храм Светих Апостола Петра и Павла из деветнаестог века. У пету недељу по Духовима, Плоча је била окупана сунцем земаљским и обасјана Сунцем Правде, Христом Спаситељем са Светог Престола плочке цркве. Свету Архијерејску Литургију служио је наш Епископ Давид уз саслуживање три свештеника и ђакона у недељу, 5. јула 2015. године.

У својој беседи владика Давид нас је подсетио на смисао нашег битисања сада и овде и у вечности, рекавши : Све, је ништа без Господа и ништа је све са Господом!

Овим речима оснажени и оплемењени запламтели смо надом и радошћу. После радости Свете Трпезе, радост је продужена на Трпези Љубави коју нам је припремио надлежни парох јереј Јовица Крстић, који се у смирењу подвизава у овој планинској парохији.

Свештеник Вукман Петровић