Ивањдан у селу Гаглову код Крушевца

На дан када Света Црква слави рођење Светог Јована Крститеља, у среду 7. јуна 2015. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је поводом храмовне славе Свету Литургију у селу Гаглову, које се налази недалеко од Крушевца и припада парохији при Богородичиној цркви на Расини у Крушевцу. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, протојереј-ставрофор Слободан Пешић, презвитер Александар Николић, протођакон Јован Миленковић и ђакон Стефан Поповић, док је старешина цркве протојереј Мирослав Пешић пазио да све у цркви буде на свом месту. По Јеванђељу је надахнуто беседио прота Слободан, а на крају Литургије, после резања  славског колача, беседио је Владика Давид. Свечари Маријан и Виолета Миловановић из Гаглова су припремили Трпезу љубави, на којој се бираним речима обратио отац Мирослав, захваливши се Владици и присутним гостима на прелепом литургијском дану.