Празновање Ивањдана у цркви Свете Тројице у Трстенику

У уторак 7. јула 2015. године у цркви Свете Тројице прослављен је празник рођења светог Јована Претече - Ивањдан.

Богослужбена прослава Ивањдана отпочела је у навечерје празника када је служено Бденије са петохлебницом, а потом ујутру на дан празника Света и Божанствена Литургија.

На величину службе коју ће Свети Јован претеча и Крститељ Господњи преузети на себе предочио нам је пророк Исаија, Свети Арханђео Гаврило благовестио, а јеванђелист Лука осведочио: „И биће (ти) радост и весеље, и многи ће се обрадовати рођењу његову. Јер ће бити велик пред Господом и неће пити вина и сикера; и испуниће се Духа Светога још у утроби матере своје; И многе ће синове Израиљеве обратити Господу Богу њиховоме; И он ће напријед ићи пред њим у духу и сили Илијиној да обрати срца отаца ка дјеци, и непокорне ка мудрости праведника, и да приправи Господу народ спреман." (Лк 1, 14-17)