Прослављена слава манастира Светог Јована Крститеља у Макрешану

foto-18

На ободима Мојсињске Свете Горе, изнад села Макрешане, налази се манастир Св. Јована Крститеља опасан шумом. Манастир је основан у време Синаита у средњем веку, обновљен је у прошлом веку, а сада у манастиру живи монах Јаков (Симић).  До манастира је могуће стићи само теренским возилом, али на дан када се прославља манастирска слава, празник Рођења Св. Јована Крститеља, као и претходних година, и ове 2015. године,  манастирска порта била је препуна верних људи који су дошли да се поклоне овој Светињи. Служена је Света Литургија у хладовини липа испред манастира, јер је манастирска црква била мала да прими све вернике. Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, уз саслуживање пензионисаних свештеника Милана Вељковића и Добривоја Топличанина. Славски колачар био је господин Верољуб Мијајловић. У наставку је изведен културно-уметнички програм у оквиру манифестације ,,Врело Светог Јована“, која је приређена у манастирској порти по шести пут.