Архијерејска Литургија на Петровдан у Стопањи

Епископ крушевачки Господин Давид, на празник Петровдан 12. јула 2015. године, служио је архијерејску Литургију у вароши Стопања у храму  који је посвећен великим апостолима и оцима Цркве Петру и Павлу.

Уз Епископа Давида служили су и парох стопањски протојереј Вељко Гашић, намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, јереј Петар Јараковић, протојереј Радован Блажић, протођакон Андрија Јелић, протођакон Иван Гашић, и ђакон Данијел Стефановић.

По Светој Литургији вршена  је Света Литија око храма, а потом пререзан славски колач у порти. По одслуженим службама и принесеним молитвама уследила је трпеза љубави.

Свечаности празника допринео је и велики број верног народа који је узео учешће у Светој Литургији, молитвама и трпези љубави.

Након  духовног и телесног окрепљења, Епископ Давид обишао је цркву у изградњи у месту Милошевац (извор- Милошева стопа) када је и освештао темеље цркве која је посвећена преподобној мученици Параскеви.