Свечано бденије у манастиру Грабову код Ражња

DSC_1608
Уочи манастирске славе Светих апостола Петра и Павла 11. јула 2015. године, у манастиру Грабову, Епископ крушевачки Господин Давид служио је свечано бденије уз саслуживање свештенослужитеља Епархије крушевачке.Том приликом Његовом Преосвештенству су саслуживали: намесник ражањски протојереј Владица Столић, јереј Жељко Марковић, јеромонах Спиридон, јереј Драган Смиљанић, јереј Дејан Антић, јереј Милан Бањац и протођакон Андрија Јелић.

Монаштво, свештенство, појци и верни народ окупљени у великом броју дочекао је свог Епископа испред  манастира Светих апостола Петра и Павла где је служењем бденија отпочела прослава манастирске славе.

Након одслуженог бденија Епископ крушевачки Господин Давид обишао је радове око обнове и уређења манастирске порте и конака, а прослава навечерја манастирске славе настављена је у манастирском конаку, испод столетног трема, богатим утјешенијем - свечаном  трпезом коју је пропремила монахиња Агапија, настојатељица ове Свете обитељи.

Јереј Милан Бањац