Прослављена храмовна слава у селу Буци код Крушевца

У уторак, 14. јула 2015. године, на празник светих бесребреника и исцелитеља Козме и Дамјана, Епископ крушевалки Господин Давид служио је Свету Литургију у препуном храму у селу Буци, које се налази надомак Крушевца, а подно Јастрепца. Епископу су саслуживали:Архимандрит наупарски Дамаскин, Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, свештеник у Урошевцу на Космету протојереј-ставрофор Живојин Којић, те протојереји Миломир Глигоријевић, Горан Гајић, Братислав Петровић и Иван Цветковић, као и протођакон Епархије крушевачки Андрија Јелић.

На Светој Литургији је беседио Владика Давид говорећи о јеванђелској теми и смислу празника. Велики број деце и верног народа пришао је Чаши, причестивши се Светим и Животворним Тајнама Христовим. Потом је обављен трократни опход око храма и пресечен славски колач. Врли старешина храма презвитер Драган Глигоријевић потрудио се да се организује и веома леп културно-уметнички програм у коме су учествовала деца из КУД-а "Радомир Јаковљевић- Јакша" из села Ломнице, као и етно-група "Лазарица".

У пријатном окружењу, са мноштвом народа окупљених око свога Епископа и својих свештеника, домаћин славе- свечар господин Драгиша Ђорђевић је са својом породицом припремио Трпезу љубави.

Важно је напоменути  да је данас црква славила четрдесетогодишњицу од освећења храма, као и да је ово прва црква коју је освештао некадашњи Епископ нишки, а садашњи наш Патријарх Господин Иринеј.