Света Литургија у манастиру Петинa код Крушевца

Petina, 18.07.2015.

У суботу, 18. јула 2015. године, на дан празновања преподобног Атанасија Атонског и преподобног Сергија Радоњешког, Епископ крушевачки Господин Давид био је на јутрењу и служио Свету Литургију у манастиру свете мученице Недеље, у селу Петини, недалеко од Крушевца, а у подножју планине Јастребац. Преосвештеном Епископу су прислуживали свештеници дворански Милан Крстић и Миан Томашевић, протојереј Милан Вељковић , парох здравињски Стефан Митровић и протођакон Андрија Јелић. Након читања светог Јеванђеља владика Давид је произнео поучну омилију тумачећи прочитане одељке из Апостола и Јеванђеља. Светој Литургији је присуствовала игуманија Фотина.

Након свете Литургије, заједничарење је настављено за трпезом, у манастирском конаку.

По завршетку обедовања, владика Давид је у повратку ка Крушевцу посетио два храма - стари и нови (у изградњи), оба посвећена светом пророку Илији, који се налазе у селу Дворану, један до другог.