​Свечано прослављање Иконе Пресвете Богородице Тројеручице у манастиру Светог Луке у Бошњану

Српска Православна Црква данас обележава празник чудотворне Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, најпоштованије иконе у српском народу. Данас је у манастиру Светог Луке први пут од доласка иконе Тројеручице, свечано прослављен Њен дан. Као благослов Хиландара икона је у манастир стигла 09. маја и остаје трајно у манастиру, а обележавање празника чудотворне Иконе Пресвете Богородице Тројеручице постаће традиционално у овој Светињи на брду изнад села Бошњана.

Свету Литургију служио је игуман ове Свете обитељи, архимандрит Алексеј, а са њим су саслуживали Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протосинђел Лука, старешина храма у Варварину протојереј Дејан Миленковић, протојереј Верољуб Благојевић из Мајдева и ђакон Иван Петронијевић. Око Свете Чаше окупило се мноштво деце и верника.

На крају свете литургије пререзани су славски колачи а затим је игуман изговорио беседу верном народу.
На крају славље је настављено трпезом љубави у манастирском летњиковцу, где су се колачарке потрудиле да угосте сваког присутног верника.

ђакон Иван Петронијевић