Бденије уочи славе манастира светог Архангела Гаврила у Сталаћу

У суботу, 25. јула, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је бденије поводом манастирске славе у обитељи светог архангела Гаврила у Сталаћу, чија је настојатељица монахиња Макрина. У бденију су узели учешће: јеромонах Спиридон - настојатељ манастира (у изградњи) светог оца Николаја у Браљини; презвитери: Архијерејски намесник ћићевачкки Владица Столић, месни парох Горан Радивојевић,  парох лучински Дејан Антић, монахиња Макрина, Председник општине Ћићевац  господин Златан Кркић и многобројни верни народ који је испунио сву манастирску порту. Након бденија почео је свечани програм ,,Под крилима Архангела", који се традиционално одржава сваке године у Сталаћу крајем јула месеца - око празника светог архангела Гаврила. Програм је отворен уводним речима Председника општине господина Златана Кркића и благословним словом владике Давида. Након програма била је приређена вечера у конаку манастира.