Прослављена храмовна слава светог пророка Илије у манастиру Руденица

На празник светог пророка и претече другог доласка Христовог Илије Тесвићанина, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је Свету Литургију у манастиру Руденица чији је храм посвећен овом великом заштитнику хришћанскога рода.

Уз умилно појање и мелодично  звоњење звона  пред манастирском капијом ово мало сестринство са свештеством и верним народом  свечано је дочекало свог Архијереја  чиме је  отпочело литургијско  празновање и велика духовна радост за све присутне.

Света Архијерејска Литургија служена испред манастирског храма на изграђеној бини у присуству великог броја верника околних села, манастирских парохијана и гостију са свих страна Епархије.
Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Мирољуб Милетић, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј Радивоје Пајић, свештеник  Радован Блажић  и ђакон Предраг Пајић. По заамвоној молитви Епископ Давид  је игуманији руденичкој монахињи Варвари доделио игуманску патарицу као симбол духовне управе у овој светој обитељи.

После литијског опхода, освештан је и преломљен славски колач овогодишњих домаћина из села Тулеша  који су у наставку  припремили послужење и  славску трпезу по древној пракси наше Свете Цркве.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић