Бденије у храму светог пророка Илије у Ражњу

У суботу, 1. августа 2015. године , Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је бденије у цркви светог пророка Илије у Ражњу.

У бденију  учешћесу узели :Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, Архијерејски намесник ћићевачкки протојереј  Владица Столић, јеромонах Спиридон - настојатељ манастира светог оца Николаја у Браљини, свештенство намесништва ћићевачког,протођакон Андрија Јелић. Сабрању  је такође присуствовао секретар Епархије протојереј-ставрофор Драги Вешковац, председник  општине Ражањ г. Добрица Стојковић, секретар ЕУО-а Епархије крушевачке презвитер Александар Николић и многобројни верни народ.
 По завршетку бденија уприличена је Трпеза љубави, а по трпези , на позив  градоначелника Ражња сви су прешли у други део порте Светог Илије где је том приликом отпочела манифестација у част градске и храмовне славе  "Ја погледах преко кола" . Овако је отпочело празновање градске и храмовне славе  Светог Илије у Ражњу.

протојереј Владица Столић