Свеноћно бденије у манастиру Светог Илије код Велике Дренове

Уочи празника светог пророка Илије, 1. августа 2015. године, око 20:00 часова, започело се са служењем свеноћног бденија у манастиру светог пророка Илије које се налази у близини села Велика Дренова (трстеничко намесништво). Лепо и пријатно вече, молитвена и богодолична атмосфера испунила је овај свети храм. Предивно појање игуманије Серафиме и сестринства, као и свештенства Епархије крушевачке, учинило је да молитва пријања за срце, да се лепи за њега и испуњује душу неописивим миром и благодаћу.

Око поноћи, враћајући се са бденија из парохијске цркве у Ражњу, манастир је посетио Епископ крушевачки Господин Давид, благословивши присутно свештенство и народ.

Као круна молитвеног сабрања служена је Божанствена Литургија којом је началствовао протојереј Јован Вуковић, уз саслужење свештеника Ненада Драгичевића и Данијела Стефановића.

После причешћа Светим Тајнама, око 03:00 часа после поноћи, сестринство је позвало сав присутни народ на наставак Свете Литургије- на Трпезу љубави.