Света Архијерејска Литургија у селу Суваји код Варварина

У уторак, 04. 08. 2015. године, на дан Свете Марије Магдалене- Благе Марије, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Суваји. Црква у Суваји је посвећена Вазнесењу Господњем и подигнута је 1994.год., за време службовање свештеника Петра Пантића.

Са Епископом су саслуживали Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, свештеник у пензији протојереј-ставрофор Томислав Гајић, протојереј Горан Гајић, протонамесник Радован Газдић, протонамесник Александар Лукић, јереј Марко Максовић, јереј Ивица Сврзић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.
По прочитаном јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави у парохијској сали.

Владика Давид је истог дана посетио и парохијску цркву у селу Бачина, која је посвећена Преображењу Господњем.

ђакон Иван Петронијевић