Епископ Давид посетио цркву светог Георгија у Читлуку код Крушевца

DSC_0942

У понедељак,  31. августа 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, у пратњи секретара  протојереја–ставрофора Драгог Вешковца, и  Архијерејског намесника крушевачког протојереја–ставрофора Будимира Којића, посетио је парохију читлучку, и том приликом благословио место на ком ће се, Божијом помоћу, као и прилозима парохијана, подићи летњи параклис у порти цркве светог великомученика Георгија у Читлуку.

Преосвећеног Владику Давида, са својом пратњом испред храма, дочекао је парох читлучки протојереј Радиша Вешковац, са својим парохијанима и црквеним одбором, који су са великом љубављу дочекали свог Архипастира. После обиласка храма, као и црквене порте, припрељена је трпеза љубави.

вероучитељ Милан Вешковац