Поновно мироточење икона у манастиру Светог Луке у Бошњану

​Дана 06. септембра 2015 године, а 14. недеље по Духовима, у току Свете Литургије у манастиру Светог Луке у Бошњану, чудотворне иконе ове светиње, Светог Луке и царевића Алексеја - мироточиле су што је забележено и фотографијама поклоника ове светиње.

Икона Светог Луке је била у власништву хаџи Његоша Вуковића, и први пут је промироточила уочи празника Светог Луке у његовом дому у Минхену 2002. год., а он је икону лично донео са архимандритом Гаврилом из Лепавине, 25. новембра 2003 године у манастиру Светог Луке у Бошњану, а икона Царевића је лична икона архимандрита Алексеја коју је он добио пошто носи његово име.

У овој Светињи на брду изнад села Бошњана, почела је и реконструкција саборне цркве Светог Луке. Постојећа црква ће се како градња одмиче, утопити у реконструисану цркву и постаће саставни део њене припрате. Поред ове поменуте цркве у манастирском комплексу се налази и црква "Свих Светих" и црква "Светог кнеза Лазара и цара Николаја Романова".

Ђакон Иван Петронијевић