Прослављено Усековање главе Светог Јована Крститеља у Орашју код Варварина

У петак, 11. септембра 2015. године, свечано је прослављено Усековање главе Светог Јована Крститеља у селу Орашју код Варварина. Светом Литургијом је началствовао Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, а са њим су саслуживали: свештеник у пензији протојереј-ставрофор Томислав Гајић, протојереј Горан Гајић, протојереј Дејан Миленковић, протојереј Александар Јовановић из шумадијске епархије, протонамесник Александар Лукић, протонамесник Радован Газдић, јереј Иван Матић, јереј Ивица Сврзић и ђакон Иван Петронијевић. Беседу по јеванђељу беседио је Архијерејски намесник Темнићки Ђорђе Марјановић.

По завршеној литургији изведен је културни програм који су припремили ученици од првог до четвртог разреда, основне школе "Свети Сава" из Орашја.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави.

ђакон Иван Петронијевић