Послављена слава Сабор светих српских Просветитеља и Учитеља у Александровцу

Данас у овај Дан Господњи, 13. септембра 2015. године, благородна Жупа прославила је Сабор Светих српских Просветитеља и Учитеља - славу свога новога храма. Свету Архијерејску Литургију служио је наш Епископ Давид уз саслужење пет свештеника и ђакона. Божанствена Литургија- силазак Неба на земљу и узлазак земље на Небо, сусрет Светих и оних који се освећују Христом. Сусрет својих са својима, сусрет истинске радости. У још незавршеном храму осећали смо пуноћу мира Христовог, сабрани окосвога Владике.

Радост на радост била је освећење новог звона, дар данашњег благочестивог колачара Ивице Поповића и његове породице, која је наше Свето саборовање крунисала гостољубљем и Трпезом љубави. Проживели смо дан достојан речи народног песника: Све је дивно и честито било и миломе Богу приступачно!

протојереј Вукман Петровић