Света Архијерејска Литургија на Крстовдан у Ћићевцу

Крсту Твоме клањамо се Христе и

свето Васкрсење Твоје славимо.

На празник Воздвижења часног Крста Господњег 27.септембра 2015. године Његово преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Саве у Ћићевцу. Светој Евхаристији претходило је празнично јутрење са изношењем и поклоњењем часном Крсту Господњем. Епископу су на Литургији саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина храма ћићевачког протојереј-ставрофор Раде Богићевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Раде Радивојевић.

У богонадахнутој беседи наш Епископ указао је на значај крста у домостроју спасења као и на смисао речи светог апостола Павла да је крст мудрост нама који верујемо, а лудост онима коју не верују.

Након Свете Евхаристије, Епископ је са свештенством и верним народом посетио дом протонамесника Срђана Миленковића, новопостављеног пароха друге ћићевачке парохије, честитајући му рођење трећег детета, мале Љубице Миленковић.

Трпезом љубави настављено је празнично славље са нашим духовним родитељем у пријатној и празничној атмосфери, употпуњујући овај заиста радостан и благословен дан.

Срђан Миленковић протонамесник