Света Архијерејска Литургија у селу Лазаревцу

DSC_0504

У недељу, 11. октобра 2015. године, у XIX Недељу по Духовима, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у цркви Свете Тројице у селу Лазаревцу, које припада коњушкој парохији, Архијерејско намесништво трстеничко. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, парох мајдевски протојереј Верољуб Благојевић, пензионисани парох беловодски јереј Петар Јараковић, надлежни парох коњушки јереј Александар М. Димитријевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Дејан Смилић. За певницом су појали студенти Богословског Факултета у Београду г. Душан Живадиновић и г. Владимир Андрејић.

После Свете Литургије, најмлађи мештани села Лазаревца су игром и песмом поздравили Владику Давида. За време Трпезе љубави председник грађевинског одбора г. Славољуб Павловић је говорио о настанку села Лазаревац, о пореклу мештана и историјском развоју самог села.