Светом Архијерејском Литургијом свечано прослављена слава манастира Мрзеница

DSC_0914

На свети и благословени празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Мрзеница, поводом Храмовне Славе.

Епископу су саслуживали: секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, протосинђел Тихон, Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина храма Светог Саве у Ћићевцу протојереј-ставрофор Раде Богићевић, пензионисани парох лазарички протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, презвитер Добривоје Топлићанин, протођакон Андрија Јелић, уз учешће великог броја верника из овог и околних крајева.

Окупљени око свог Епископа, а под Омофором наше Пресвете Богомајке и небеске Заштитнице, у најсветијем сабрању, верни и благочестиви род наш узнео је молитву Господу и присајединио се са Њим кроз примање најсветијих тајни осетивши тако предукус Царства небеског и радост живљења у Господу.

Након Свете Евхаристије, свештенство, монаштво и верни народ, на челу са својим духовним родитељем, Епископом нашим, сабрали су се на трпези љубави да заблагодаре Господу на овом дивном и радосном дану.

протонамесник Срђан Миленковић