​Прослављена манастирска слава светог апостола и јеванђелистa Луке у Бошњану

22-5
Свештенство, монаштво и верни народ су свечано прославили манастирску славу Светог апостола и јеванђелиста Луке.

Литургијом је началствовао Архимандрит Алексеј игуман ове свете обитељи, а са њим су саслуживали Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протојереј-ставрофор у пензији Миодраг Антић, протосинђел Лука, протојереј Александар Ерић, протонамесник Александар Лукић, протонамесник Радован Газдић, јереј Милан Костић, јереј Ивица Сврзић и ђакон Иван Петронијевић. Беседу по Јеванђељу беседио је протојереј Александар Ерић. Велики број деце и верног народа се причестио.

На крају су свештеници освештали и пререзали славски колач овогодишњег свечара Мирослава Анђелковића, оних који су славили имендан и свих свечара. Литургијско славље настављено је Трпезом љубави у манастирској трпезарији.

ђакон Иван Петронијевић