Oсвећење крстова и звона за брвнару цркву преподобне Параскеве у Мајдеву

У уторак, 10. новембра 2015.године, на празник светог Арсенија Сремца, преподобног Јова Почајевског и мученице Параскеве Иконијске, по благослову Преосвећеног Владике крушевачког Господина  Давида, секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац обавио је чин освећења крстова и звона за брвнару-цркву преподобне Параскеве у Мајдеву. У овом светом чину учествовао је и парох читлучки протојереј Радиша Вешковац, као и присутни мајстори који обављају завршне радове у првој фази изградње и обнове ове древне светиње.

Крстови, купола и звона за ову светињу прилог су верних парохијана: Горана Јевтића са породицом из Мајдева, Драгише Радосављевића са породицом из Великих Купаца и Срђана Симића са породицом из Суваје. Трудом пароха мајдевског протојереја Верољуба Благојевића крстови, купола и звона су допремљени из Почајевске Лавре.