Божанствена Литургија на дан светих Козме и Дамјана у болничком храму

На дан светих бесребреника и лекара Козме и Дамјана, 14. новембра 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овим светитељима, а који се налази у кругу крушевачке болнице. Епископу су саслуживали протојереји-ставрофори Драги Вешковац, Љубивоје Радовић, прота Драгољуб Павловић, презвитер Жељко Марковић, протођакон Андрија Јелић, и ћакони Стефан Поповић и Далибор Весић. На Светој Литургији окупило се  мноштво верног народа међу којима представници крушевачких лекара који су заједнички припремили славске колаче у спомен својих заштитника Светих лекара Козме и Дамјана који су лечили не само својим знањем већ и Речју и силом Божијом. Међу окупљеним народом било је пуно оних без чијег труда не би била ни могућа оваква духовна сабрања, директорка болнице госпођа Јоцић и други цењени лекари града Крушевца, као и они који нису били присутни из оправданих разлога али су својим молитвама били са нама попут ктитора храма господина Његовановића са породицом. Након Трпезе Господње окупили смо се око славске трпезе коју су са љубављу припремили лекари крушевачког Здравственог Центра.

ђакон Стефан Поповић