​Прослава светог Нектарија Егинског чудотворца у манастиру светог Луке

DSC06731
Данас је литургијски прослављен свети Нектарије Егински чудотворац. Овај велики светитељ наших дана био је заиста велики сарадник Божји и како један светитељ рече:" Био је покретно Јеванђеље ". Стекао је благодат Божју и добио дар да исцељује болесне и од канцера. Већ неколико година у манастиру светог Луке, свечано се прославља овај дивни Божји угодник. После Литургије бива резање колача што је овај пут достигло број од тридесет колача. То је била жеља поклоника да на тај начин изразе своју љубљав према светитељу али и они који нису били на острву Егина где су његове чудотворне мошти, доносе колаче те тако је ове године празник св.Нектарија прерастао у праву славу.
Нека би св.Нектарије прихватио ове скромне жртве благочестивих верника и упутио њихове молитве Богу.

Данас је такође обележен јубилеј Игумана ове свете обитељи архимандрита Алексеја  који се замонашио уочи св.краља Стефана Дечанског у манастиру Дечани,  тачно пре четрдесет година. Жеља је верника који долазе у манастир св.Луке да оцу Игуману Алексеју Господ подари  снагу и здравље да до краја изоре бразду на свом монашком путу.

На многаја љета !

ђакон Иван Петронијевић