Света Архијерејска Литургија у Читлуку надомак Крушевца

DSC_0194

У Недељу 25-у по Духовима, када прослављамо свете мученике Онисифора и Порфирија, и светог Нектарија Егинског, Његово Преосвештенство Епископ Крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Литургију, у храму светог великомученика Георгија у Читлуку надомак Крушевца, уз саслуживање секретара Епархије крушевачке протојереја–ставрофора Драгог Вешковца, као и Архијерејског намесника крушевачког протојереја–ставрофора Будимира Којића, старешине цркве протојереја Радише Вешковца и протођакона Андрије Јелића. Читлучки храм је био испуњен верним народом ове парохије, који је окупљен око свог Епископа учествовао у Светој Литургији. Овом приликом Владика Давид, осветио је новоподигнути летњиковац у порти цркве, који ће и у будућности окупљати верни народ. Ово празнично расположење настављено је Трпезом љубави, коју је припремио старешина цркве протојереј Радиша Вешковац, са својим парохијанима.

Милан Вешковац, вероучитељ