Владика Давид служио Свету Литургију у селу Јасика код Крушевца

DSC_0100

Дана 29. новембра 2015. године, у васкрсни недељни дан, када наша Света Православна Црква слави још и св. ап.  и еванђелиста Матеја, Преосвећени Владика Давид, духовни родитељ наш, благоизволео је да посети богоспасавану и благородну парохију јасичку, те одслужи Свету Литургију. Епископу су саслуживали још Архијерејски намесни крушевачки крстоносни прота хаџи Будимир Којић, парох шаначки прота Мирослав Николић, пензионисани парох јасички прота Животије Радивојевић, пензионисани парох беловодски свештеник Петар Јараковић, парох јасички протонамесник Иван Милановић, протођакон Андрија Јелић,  ђакон поморавски о. Александар Аџић.

Након Свете Литургије заједничарење је настављено у трпезарији где је Црквена општина припремила послужење адекватно времену поста. Напослетку, од родитеља нашег заиштили смо благослове, растали се у љубави очинско-синовској са јаком жељом да се што пре опет видимо, те опет молитвено уживамо.

Протонамесник Иван Милановић, парох јасички