Света Архијерејска Литургија у храму Свете великомученице Екатарине

У понедељак, 07. децембра 2015. године, на дан свете великомученице Екатарине, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у Село Варварину.
По прочитаном Јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид.
Са Епископом су саслуживали протојереј-ставрофор Љубивоје Ковачевић, протојереј-ставрофор Данило Срећковић, протојерeј-ставрофор Томислав Гајић, протојереј-ставрофор Момчило Рајковић, протосинђел Лука, старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину протојереј Дејан Миленковић , протојереј Мирослав Николић, јереј Марко Максовић, јереј Милутин Михајловић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

На крају Литургије  обављена је литија и пререзан је славски колач овогодишњег свечара Јасмине Усаиновић из Село Варварина, а колачарство за наредну годину узела је Катица Ђујић из Варварина.
У пријатном окружењу, домаћин славе је припремио Трпезу љубави.

Владика Давид је истог дана посетио и парохијску цркву у Варварину.

ђакон Иван Петронијевић