Свети Николај Мирликијски, крсна слава Епископа крушевачког Давида, свечано прослављен на Багдали

У навечерје Празника светог Николаја Мирликијског, 18. децембра 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је заједно са Његовим Преосвештенством Епископом врањским Господином Пахомијем, а уз саслуживање протосинђела Тихона, настојатеља манастира Покрова Пресвете Богоридице у Мрзеници, протојереја-ставрофора Љубивоја Радовића и протођакона Андрије Јелића, служио празнично бденије у цркви светог Јована Крститеља на Багдали.

Своју Крсну славу, светог Николаја Мирликијског Чудотворца, Његово Преосвештенство Господин Давид је свечано прославио, служећи сутрадан у цркви на Багдали, Свету Архијерејску Литургију заједно са Његовим Високопреосвештенством Митрополитом загребачко-љубљанским Господином Порфиријем, Његовим Преосвештенством Епископом врањским Господином Пахомијем и Његовим Преосвештенством Епископом јегарским Господином Јеронимом, а уз саслуживање свештеномонаштва, свештенства и ђаконства и уз присуство великог броја својих гостију и верног народа Епархије крушевачке .

Вероучитељ Срђан Радивојевић